Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa" to wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i wsparciu Ministerstwa Rozwoju.

Program skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności za swoje towary i usługi za pomocą kart płatniczych.

Programem zarządza Fundacja Polska Bezgotówkowa, której fundatorem jest Związek Banków Polskich.

Warunkiem przystąpienia przedsiębiorcy do programu jest:

 • Podpisanie z PayTel umowy na akceptacje kart płatniczych.
 • Przez co najmniej 12 miesięcy przed podpisaniem umowy z PayTel przedsiębiorca nie oferował usług płatności instrumentami płatniczymi opartymi o kartę, w tym w środowisku fizycznym oraz w ramach płatności on-line;
 • Przedsiębiorca nie prowadzi działalności w ramach sieci handlowych, usługowych lub podobnych obejmujących więcej niż 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych pod tym samym znakiem towarowym.
 • Przedsiębiorca nie prowadzi działalności w ramach franczyzy obejmującej więcej niż 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych pod tym samym znakiem towarowym;
 • Przedsiębiorca nie prowadzi działalności jako operator automatów vendingowych i innych terminali samoobsługowych (biletomaty, parkomaty, bankomaty, itp.) w zakresie w jakim przystępuję do Programu;

Przedsiębiorca otrzymuje dofinansowanie na poczet:

 • Dzierżawy terminala przez 12 miesięcy od daty podpisania umowy z PayTel
 • Opłat z tytułu prowizji od transakcji (OA) do wartości 100.000 PLN na jeden terminal
 • Brak minimalnego progu obrotu

Każdy przedsiębiorca w ramach programu może zamówić nawet 3 terminale.

Po 12 miesiącach dofinansowania obowiązują warunki cenowe określone w umowie z PayTel nie krótszej niż 12 miesięcy zgodnej z aktualnym cennikiem PayTel.Terminale płatnicze PayTel


Jesteśmy partnerem firmy PayTel będącej dostawcą terminali płatniczych. Dostosowujemy umowę pod Państwa działalność oraz instalujemy i konfigurujemy terminale na miejscu. Terminale PayTel umożliwiają płatności kartą, opłacanie rachunków oraz sprzedaż doładowań komórkowych.

Ingenico iWL250 - mobilny


 • zewnętrzny PIN Pad certyfikowany przez PCI, dla bezpiecznego wprowadzania kodu PIN.
 • szybkie i bezpieczne transakcje dzięki wydajnemu procesorowi, rozbudowanej pamięci i nowoczesnemu systemowi.
 • wydajna antena zapewniająca wysoką jakość sygnału GPRS.


Verifone VX 675 - mały i przenośny


Zaawansowana technologia, elegancki design i niezwykle wytrzymała konstrukcja sprawiają, że VX 675 jest idealnym rozwiązaniem dla takich branż, jak restauracje, hotelarstwo, usługi kurierskie, transport oraz każda działalność wymagająca bezpiecznego akceptowania płatności w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. VX 675 spełnia także wszystkie standardy i wymogi bezpieczeństwa dla transakcji elektronicznych.

Główne zalety:

 • Bezprzewodowy i kompaktowy - VX 675 jest najmniejszym, w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem płatniczym na świecie. Pozwala przyjmować płatności zawsze i wszędzie. Dzięki wbudowanemu modułowi NFC obsługuje także płatności zbliżeniowe i mobilne.
 • Nowy design - Ergonomiczny kształt i niewielkie rozmiary terminala VX 675 sprawiają, że jest poręczny i wygodny w użyciu. Elegancki design łączy się z wytrzymałością: solidna konstrukcja gwarantuje wytrzymałość nawet w najtrudniejszych warunkach.
 • Całkowite bezpieczeństwo - VX 675 ma wytrzymałą, bezpieczną konstrukcję i jest zgodny ze standardami bezpieczeństwa PCI PTS 3.0.Ingenico iCT220 - stacjonarny


 • oszczędność miejsca przy kasie oraz wygoda w użyciu.
 • płatności zbliżeniowe przy użyciu wewnętrznego czytnika lub zewnętrznego PIN Pada.
 • zintegrowana drukarka termiczna z ergonomicznym zasobnikiem eliminuje problemy z zacięciem papieru.


Verifone VX 520 - stacjonarny


VX 520 jest solidnym i wytrzymałym terminalem obsługiwanym na ladzie, oferującym niedoścignioną wydajność i bezpieczeństwo. Dzięki potężnemu procesorowi ARM11 błyskawicznie przetwarza procesy szyfrowania i deszyfrowania danych. Wbudowany moduł NFC pozwala na przyjmowanie płatności zbliżeniowych i mobilnych. Terminal VX 520 może dostarczać także usługi dodatkowe, jak np. programy lojalnościowe i kupony rabatowe. Pełny zakres opcji komunikacyjnych: od modemu, przez Ethernet, po czteropasmowy GPRS oraz opcjonalne zasilanie akumulatorowe umożliwiają użytkowanie VX 520 w dowolnym miejscu. Dodatkowym atutem jest specjalnie zaprojektowana obudowa pozwalająca na ukrycie okablowania.

Główne zalety:

 • Szybkość - Wydajny procesor przyspiesza transakcję i pozwala na sprawną obsługę klientów. Dzięki VX 520 można bezpiecznie obsłużyć więcej osób w krótszym czasie.
 • Prosta obsługa - Obsługa VX 520 jest prosta i intuicyjna. Ekran i klawiatura są podświetlane, dzięki czemu terminala można używać w każdych warunkach oświetleniowych.
 • Niezawodna funkcjonalność - VX 520 akceptuje płatności wszystkimi typami kart, także zbliżeniowymi, oraz płatności za pomocą telefonu komórkowego. Jest wydajny, niezawodny i wytrzymały: jego konstrukcja gwarantuje m.in. odporność na milion naciśnięć klawiszy.PINpad 1000SE Contactless (opcjonalnie do terminala Verifone VX 520)


Jest uniwersalnym rozwiązaniem łączącym dwie funkcje: akceptowanie płatności zbliżeniowych oraz zatwierdzanie transakcji wymagających kodu PIN. Unowocześniona, ergonomiczna konstrukcja sprawia, że urządzenie jest jeszcze bardziej kompaktowe, lepiej leży w dłoni, jest prostsze w obsłudze, wytrzymalsze i niezmiennie bezpieczne. Wbudowany czytnik NFC i ergonomiczna konstrukcja ułatwiają jego instalację, a wzmocniona obudowa i ramka dookoła wyświetlacza sprawiają, że nowy PP1000SE Contactless jest jeszcze wytrzymalszy. Nowy PP1000SE Contactless jest dostępny z opcjonalną osłoną klawiatury (privacy shield) oraz funkcjonalną podstawą ułatwiającą instalację PINpada na ladzie.

Główne zalety:

 • Udoskonalona konstrukcja - Powiększone klawisze ułatwiają wprowadzanie kodu PIN, a dodatkowa ramka dookoła wyświetlacza sprawia, że jest bardziej zabezpieczony przed zarysowaniami.
 • Prosta łączność - Nowy PP1000SE Contactless może być szybko i prosto połączony przez port szeregowy lub USB z urządzeniami PC, kasami fiskalnymi oraz istniejącymi w punkcie sprzedaży terminalami płatniczymi.Akceptujemy       
Terminale płatnicze Paymax

Paymax dostarcza innowacyjne rozwiązania dla branży handlowo-usługowej _ dzięki nowoczesnemu urządzeniu i specjalnie zaprojektowanej aplikacji możesz przyjmować płatności kartą wykorzystując telefon lub tablet. Wystarczy do tego niewielkie urządzenie mieszczące się w dłoni.
mPOS Paymax to nowoczesny czytnik kart płatniczych

Firma Paymax jako pierwsza na polskim rynku dostarcza mPOS: urządzenie kieszonkowych rozmiarów, działające ze smartfonem lub tabletem, które pozwala przyjąć płatność od Klienta w dowolnym miejscu. To idealne rozwiązanie dla osób, które z racji charakteru swojej działalności lub ograniczonego dostępu do prądu w miejscu pracy, szczególnie cenią sobie urządzenia mobilne. Oferowane przez nas rozwiązanie mPOS to prosty w obsłudze czytnik kart płatniczych, który doskonale sprawdzi się w działaniu z systemem Android w Twoim telefonie lub tablecie.

Terminal płatniczy mPOS Paymax jest w pełni mobilny

Korzystanie z urządzenia mPOS poszerza zakres i jakość usług, które możesz zaoferować konsumentom. Tradycyjne terminale płatnicze nie pozwalają na swobodne przenoszenie, z kolei mobilne urządzenia są niewygodne w obsłudze ze względu na nieporęczne rozmiary. W przeciwieństwie do nich terminal mPOS Paymax to lekkie, niewielkie urządzenie mieszczące się w dłoni lub kieszeni. Może intensywnie działać bez ładowania przez 24 godziny, wykonując aż 300 transakcji. W Paymax zapewniamy najwyższy standard usług - dlatego wybierając nasze rozwiązania otrzymujesz również profesjonalną obsługę, w tym pomoc techniczną.

Wygodne akcesoria do terminala mPOS Paymax

Dla naszych Klientów przygotowaliśmy również liczne dodatkowe udogodnienia i akcesoria, ułatwiające pracę z mobilnym terminalem. Dla usprawnienia korzystania z urządzenia oferujemy także:
- ładowarkę ze stojakiem - elegancki design łączy się z wygodą. Kiedy nie używasz mPOS Paymax, wystarczy odłożyć go na stojak, który przez łącze USB może być podłączony do źródła zasilania
- małą, bezprzewodową drukarkę - sprawdzi się, gdy zechcesz wydawać drukowane potwierdzenia transakcji (nie masz obowiązku wydawania drukowanych potwierdzeń transakcji korzystając z rozwiązania mPOS - terminal ma możliwość automatycznie wysyłać je SMS-em lub emailem). Metalowy zaczep umożliwia wygodne noszenie drukarki przy sobie.

Preferencyjne oferty dla Twojego biznesu

Aby jeszcze lepiej wspierać Twój biznes, Paymax współpracuje z firmami oferującymi rozwiązania przygotowane celem podniesienia jakości usług, które oferujesz swoim Klientom. Dedykowane rozwiązania dla Twojej firmy uwzględniają potrzeby danej branży - dzięki temu otrzymujesz usługi skrojone na miarę Twoich oczekiwań i w cenach specjalnych, dostępnych tylko dla Klientów Paymax. Kilka z nich to aplikacje zintegrowane z terminalem mPOS Paymax, co pozwoli Ci przyjmować płatności kartami bez powtórnego wprowadzania kwoty transakcji. Sprawdź oferty naszych partnerów, by dowiedzieć się więcej. Rozwiązania mPOS to innowacja i wygoda.mPOS przyjmuje płatności wszystkimi powszechnymi rodzajami kartZdalna pomoc

Odwiedź nas na facebooku

Wykonanie FK SYSTEM. Wszelkie prawa zastrzeżone.