Monitoring

Monitoring CCTV to inaczej telewizja przemysłowa. Jest to przekazanie obrazu lub obrazu i dźwięku z danego obszaru np. budynku czy placu, na którym zamontowane zostały kamery. Jest to rodzaj zabezpieczenia stosowany w celu przeciwdziałania kradzieżom oraz mający na celu ułatwienie identyfikacji ewentualnych sprawców kradzieży, napadu czy aktu wandalizmu. Obiekty takie jak banki, szkoły, przedszkola, urzędy, a obecnie także miejskie place, parki i rynki coraz częściej korzystają z monitoringu w szerokim zakresie gdyż znacząco poprawia on bezpieczeństwo i redukuje do minimum wszelkie akty wandalizmu. Coraz częściej stosowany jest także w domach prywatnych, zwłaszcza kiedy właściciele często są dłuższy czas poza nimi.

Można wyróżnić dwa rodzaje monitoringu - przemysłowy i cyfrowy. W obu przypadkach w skład zestawu wchodzi rejestrator oraz kamery z nim połączone. Zasadniczą róznicą między monitoringiem cyfrowym i przemysłowym jest jakość obrazu. Monitoring przemysłowy cechuje się znacznie gorszą jakością odbieranego obrazu niż cyfrowy. Dostępny dziś monitoring IP oferuje idealną wręcz ostrość obrazu pozwalającą na identyfikację nie tylko twarzy ale też tablic rejestracyjnych pojazdów, a nawet znaków szczególnych osób zarejestrowanych przez kamery. Większość systemów potrafi rejestrować obraz nocą dzięki podczerwieni lub doświetlaczom. Co więcej możliwe jest śledzenie podglądu i przesyłanie zapisu z monitoringu przez internet. Dzięki temu nie musimy być w miejscu gdzie kamery są zainstalowane żeby sprawdzić co dzieje się na terenie monitorowanego obiektu.


Instalacje monitoringu

Nasza firma zajmuje się wykonywaniem instalacji monitoringu u klienta. Oferujemy kompleksową obsługę począwszy od dobrania sprzętu najlepszego w danym przypadku, poprzez audyt miejsca instalacji w celu wybrania najlepszego miejsca rozmieszczenia kamer po końcową instalację i wdrożenie.
Zdalna pomoc

Odwiedź nas na facebooku

Wykonanie FK SYSTEM. Wszelkie prawa zastrzeżone.